Strzelecki trening mentalny

Świadoma myśl jest największą przeszkodą we właściwej realizacji wszelkich działań fizycznych. - Bruce Lee

Trening mentalny

W treningach strzeleckich uczymy się jak prawidłowo i celnie oddać strzał, jak ćwiczyć na sucho, jak przygotować ciało do wysiłku. Trening ma wiele składowych. Jednak najbardziej pomijane są aspekty przygotowania mentalnego.

W sporcie strzeleckim równowaga psychiczna ma kluczowe znaczenie. Nie może nas zdominować złość ani zbytnie rozleniwienie czy rozkojarzenie. Jednak czy ktoś z Was wykonuje ćwiczenia, by lepiej radzić sobie z utrzymaniem koncentracji podczas zawodów, bądź ze stresem startowym? Czy wiecie jak sprawić, by odciąć się od otoczenia i "być tu i teraz"? Każdy z nas chciałby stanąć na podium, ale jak sobie później poradzić z presją otoczenia, oczekiwaniami? Serdecznie zapraszam na serię wykładów połączonych z ćwiczeniami z treningu mentalnego dla strzelców sportowych!

Moim zdaniem głowa to podstawa, bo przecież można doskonale strzelać podczas treningów, a gdy przychodzi sygnał startowy z niewyjaśnionych przyczyn dzieje nam się jakiś bałagan w głowie. Czasem zrzucamy winę na niskie ciśnienie, na “nie nasz dzień”, na pecha, bo zapomnieliśmy magnezji, bez której to już nie będzie to samo.

Tak naprawdę, żeby stanąć godnie do zawodów potrzebujemy dwóch rzeczy: broni i amunicji. Każdy moment powinien być odpowiedni na oddanie prawidłowego strzału. Jak to zrobić? Zapraszam wszystkich zainteresowanych na cykl wykładów z psychologiem sportowym!

Zapraszam na spotkania z psychologiem sportowym

Przez tajniki psychologiczne poprowadzi nas Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz wielokrotnie nominowany psycholog sportu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Aleksandra Piechnik.

Jaka jest tematyka spotkań?
Spotkania mają charakter wykładów połączonych z warsztatami (bez broni). Na kolejnych wykładach skupimy się na radzeniu sobie:
  • ze stresem startowym
  • z presją, sukcesem i porażką
Jak się zapisać?
Napisz do mnie, lub kliknij w link wydarzenia na Facebook'u.
Jaki jest koszt uczestnictwa?
Koszt uczestnictwa w wasztatach to 85zł, a dla klubowiczów klubu Cover 70zł. Płatnośc przelwem na konto, lub gotówką na miejscu.

Ilość miejsc jest ograniczona

Pamiętajcie, że trenowanie psychiki jest nieodłącznym elementem treningu strzeleckiego! Na najbliższym wykładzie nauczymy się jak być w pełnym skupieniu w momencie podchodzenia do stanowiska strzeleckiego, przed pierwszym strzałem aż do ostatniego bez względu na wynik. Będziesz wiedzieć jak odizolować umysł i ciało od niesprzyjających bodźców z otoczenia, hałasów i komentarzy innych zawodników.

Serdecznie wszystkich zapraszam! I Panów i Panie! :)

Pozdrawiam,

Wero

Nadchodzące szkolenia